• 24
  • máj.

Lukács Csaba :

Gyenge hétvége az U9-es bajnokságban! A József Attila Iskola (Szebeni út) csapata mérsékelt teljesítményt nyújtva két sima vereséget szenvedett a hétvégi dömsödi fordulóban. A gyerekek rengeteg technikai hibát elkövetve, szoros első félidő után 17-13 ra maradtak alul a Ráckevével szemben, majd még gyengébb teljesítménnyel előrukkolva, motiválatlan játékkal 22-16-ra kaptak ki a Bíró Iskola csapatától. Ez volt az a hétvége, ahol semmi sem sikerült, rengeteg rossz lövés, rossz döntés jellemezte játékunkat. Nagy csalódás ez, az előző forduló remeklése után.
  • 16
  • máj.

Sikeres hétvégén túl az U7 és az U8!

Szentendrén szerepelt mindkét csapatunk vasárnap. Az U8-as csapat egyre fejlődő játékkal legyőzte a Gyömrő csapatát, majd nagyszerű mérkőzésen döntetlent játszott a csoport egyik legjobb csapatával a Szentendrével. Mind technikailag, mind hozzáállásban sokat fejlődtünk az elmúlt időszakban, egyénileg egyre többet tudunk mutatni a kézilabda elemeiből.

U7-es csapatunk viszont visszaesett az elmúlt időszakhoz képest, itt több edzésmunkára van szükség az előre lépéshez. A visszafogott teljesítmény ezúttal egy sikerhez (Cegléd) és egy szoros vereséghez (Tápiószentmárton) volt elegendő.

• 10
  • máj.

Szilágyi Viktória :

Április utolsó hétvégéjén U7-es és U8-as csapatunk is megmérettetett a kisiskolás bajnokság keretein belül. Tápiószentmártonban kezdtük a napunkat, majd egy rövid átutazást követően Csömörön folytathattuk a nagyobb fiúkkal. Az utazást követően majdhogynem azonnal pályára is léptünk a házigazda, csömöri együttes ellen. A mérkőzés nehezen indult, de a második félidőben végül magasan ellenfelünk fölé kerekedtünk, és így egy 15 gólos győzelmet mondhattunk magunkénak. A második meccs nehezebbnek bizonyult, a védekezésünk sajnos elmaradt a várttól, így két nagyon szoros félidő után végül háromgólos vereséget szenvedtünk a Ráckeve csapata ellen. A mezőnyből magasan kiemelkedett teljesítményével Marek Renátó, aki két meccsen 30 gólt lőtt ellenfeleinknek. Ez külön öröm, nagy büszkeség számunkra. Összességében nagyon büszke vagyok a gyerekekre, szívvel-lélekkel kézilabdáztak, harcoltak a végtelenségig. A kisebbek, akik szerepeltek is kivették a részüket, szépen dolgoztak. Kifejezetten élvezetes meccseket játszottunk, és az sem szomorított el bennünket, hogy a második meccsen nem sikerült nyernünk. Nagy gratuláció csapatom összes tagjának: Tóth Zalán, Turcsik Zsombor, Andrási Erik, Csillag Péter, Marek Renátó

• 25
  • ápr.

Lakács Csaba :

A kilencedik fordulót rendezték az U9-es kisiskolás bajnokságban. Hosszú hetek után végre sikerült teljes kerettel pályára lépnünk, és végre örömteli dolgok történtek a pályán. Az SZKSK József Attila csapata, az első mérkőzésen 28-2 -re győzte le a szerény képességű Budai Farkasok csapatát. Végre mindenkinek volt sikerélménye, olyan játékosok is gólt szereztek, akiknek ez eddig kevesebbszer sikerült.

A második mérkőzésen a Szentendre csapata ellen léptünk pályára, azok ellen, akiktől legutóbb 11 góllal kapott ki megilletődötten játszó csapatunk. Ezúttal fegyelmezetten kézilabdáztunk, jól védekeztünk és ez egy-egy egészen kiváló teljesítménnyel is párosult. Két másodperccel a vége előtt a meccslabdát elhibáztuk, így maradt a végén, az igazságos döntetlen (10-10). A hétvégi teljesítményünkre végre büszkék lehetünk!

• 25
  • márc.

A mai napon U9-es csapatunk két bajnoki fordulón vett részt Budakalászon. Az első mérkőzésen a Farkasvár csapatával mérkőztünk, ahol sajnos már az első játékrészben eldőlt a küzdelem. Megilletődötten, ötlettelenül, sok hibával játszottunk a teljesen más dimenzióban kézilabdázó ellenfelünkkel szemben. Ebben sajnos a cserék sem tudtak változást hozni, így a félidőre tízgólos hátrányba kerültünk. A második játékrész sem hozott igazi változást, ahol ugyan kiegyenlítettebb volt a küzdelem, a kapusaink többet tudtak hozzátenni, de mégis végül ebben a játékrészben is egygólos vereséget szenvedtünk. A második meccs hasonlóan telt, a Cegléd csapata következett, ahol szintén ott folytattuk, ahol abbahagytuk – sajnos nem jó értelemben… Védekezésben nem segítettünk egymásnak, megalkuvók és statikusak voltunk, ahogyan támadásban is. Hiába cseréltünk, próbáltunk változtatni, semmi sem jött össze, így végül ezen a meccsen is az ellenfél örülhetett.( Ez a vereség kellemetlenebb volt, mivel a két csapat között nem voltak akkora különbségek, ez a gárda megállítható lehetett volna, ha azt játsszuk, amit egyébként tudunk…) A mai napon így sajnos két nagyarányú vereséget hoztunk haza, idén talán először. Rendet kell tenni a csapaton belül, és a fejekben is, de menni kell tovább azon az úton, amin elindultunk, még akkor is, ha ma sajnos semmi sem sikerült. A mai napon pályára lépő játékosok: Mezei Dani, Csontos Rajmi, Barki-Lippa Peti, Domokos Marci, Siró Máté, Vágó Krisztián, Csillag Peti, Marek Renátó.

• 24
  • márc.
Szilágyi Viktória
A múlt szombati napon József Attilás csapatunk két mérkőzésen vett részt a Bíró Lajos iskolában, az U8-as bajnokság keretein belül. Szinte hazai pályára érkeztünk, a gyerekek nagyon izgatottan várták a megmérettetést, ahogyan én is. Az U7-es forduló miatt kis létszámmal érkeztünk, de a gyerekek nem okoztak így sem csalódást se nekem, se a nézőközönségnek. Ezen a napon is szerepeltek nálunk újoncok, ami mindenképpen nagy öröm, hiszen ebből is látszik, hogy a kézilabda mennyire közkedvelt sportág a mi kis városunkban már az egészen apró lurkók körében is. Az első mérkőzésen a házigazda gárdával mérkőztünk meg, akik megérdemelten arattak győzelmet. Ekkor még kissé dadogott a labda, védekezésben és támadásban is sok hibát követtünk el, ugyanakkor az edzésen gyakoroltak már nyomokban megmutatkoztak játékunkban, ami bizakodásra adhat okot. A második mérkőzésen feljavult a játékunk, a gyáli együttes kezdő, de annál lelkesebb csapatát győztük le megérdemelten. Nagy örömet jelentett számomra, hogy majd minden játékosom góllal tudott hozzájárulni a győzelemhez, köztük Czinke Nándi, akinek ez volt az első bajnoki szereplése. A jó hangulatban lezajlott délelőtt mérlege tehát egy győzelem és egy vereség. Összességében nagyon büszkén gratulálok kicsi csapatomnak: Csontos Rajmi, Csillag Peti, Andrási Erik, Székely Áron, Czinke Nándi.
  • 20
  • márc.

Lejátszotta első mérkőzéseit u7-es csapatunk. Kimondottan jó teljesítményt nyújtottak a gyerekek és ha nincs mindkét mérkőzésen egy kétperces rövidzárlat, az eredmény is pozitív lehetett volna. Az első Pilisvörösvár elleni meccsen az utolsó két percet rontottuk el, míg a gyömrőiek ellen a második félidő elején volt rövidzárlat. Ennek a 2x2 percnek köszönhetően előbbitől két, utóbbitól egy góllal kaptunk ki. Nem szabad elkeserednünk hiszen bizakodásra ad okot, a mutatott teljesítmény.

• 26
  • febr.
Szilágyi Viktória:
A mai napon csapatom két mérkőzésen vett részt az U9-es gyermekbajnokság keretein belül Újhartyában. Izgatottan érkeztünk a helyszínre, mivel csapatunk a sok beteg miatt igen-igen foghíjas volt. Az első mérkőzésen ennek ellenére remek játékkal rendkívül sima – 14 gólos – győzelmet arattunk (23:9). A második mérkőzésen azonban egy sokkal összeszedettebb együttessel, a Vác csapatával találtuk szembe magunkat. Játékosaim egy kissé elbízták magukat az első meccs sikerén felbuzdulva, így az első félidő végén ellenfelünk egy gólos vezetésénél fordultunk. Félidőben felhívtam a fiúk figyelmét arra, hogy a nyújtott játékunk nem lesz elég a győzelemhez, igyekeztem felrázni és motiválni őket, ami végül meghozta gyümölcsét. A második játékrészben jobban küzdöttünk, védekezésünk összeállt, sokat passzoltunk, és támadásban is felbátorodtunk. A váci együttes ekkor kissé lelassult, nehezebben építette támadásait, illetve helyenként a kapunkat őrző Marek Renátó is borsot tört az orruk alá. A változást a két félidő között az is jól mutatja, hogy a második félidőben mindössze öt gólt kaptunk, az elsővel szemben, amikor is kilencet. Hosszú időn keresztül fej-fej mellett haladt a két gárda, majd a meccs utolsó öt percében szerencsés módon a mi oldalunkra billent a mérleg, így végül egy rendkívüli izgalmakat - és rengeteg kiállítást – hozó összecsapáson csapatunk ötgólos győzelmet ünnepelhetett (19:14). Nagyon büszke vagyok a fiúkra, mivel végre igazi CSAPATKÉNT játszottak, segítették és biztatták egymást és rengeteget passzoltak. Külön öröm volt számomra, hogy olyan játékosok jutottak ma kulcsszerephez, akik eddig önbizalmi problémákkal küzdöttek, vagy kevesebb lehetőséget kaptak. Ez egy nagyon hasznos nap volt, és hatalmas előrelépés. Természetesen rengeteget kell még fejlődnünk, főleg védekezésben, de azt gondolom, hogy nagyon jó úton járunk. Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy senkit sem tudok kiemelni, mivel ma mindenki felnőtt a rá bízott feladathoz és pontosan azt csinálta, amit kértem, ami a dolga. Nagy gratuláció a csapat tagjainak: Barki-Lippai Peti, Fekete Bálint, Marek Renátó, Siró Máté, Vágó Krisztián, Csillag Peti, Domokos Marci