• 02
  • jún.

Pest megyei bajnokság a 3. helyért, Csömör

Szigetszentmiklósi KSK II-Gyömrő VSK 32-28 (16-11)
BECZ G. - Madár 2, PÁL 5, HORVÁTH P. 6, SZABÓ SZ., MÁRTON 5 (1), Spacsek 2. Csere: Magyar V. (kapus), ÁCS 9 (2), Sallay, Varga Z., Steixner 1, Kovéács T. 2.
Eredmény alakulása: 7. perc: 2-2. 10. perc: 5-2. 16. perc: 7-5. 24. perc: 11-6. 35. perc: 17-14. 42. perc: 22-21. 45. perc: 25-21. 50. perc: 28-22. 58. perc: 30-25.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Éliás Gábor: Először is köszönet a Pest Megyei Kézilabda Szövetségnek a Final24 megrendezéséhez. A szervezés és az, ahogy például az öltözők elő voltak készítve - az erre a mérkőzésre kapott mezek a BL Final-hez hasonlóan a fogasokon voltak elhelyezve a játékosok számára- csak dicséretet érdemel. A mieink játéka is. A Vác elleni fiaskó után az első félidőben jó védekezésünknek köszönhetően jelentős előnyt szereztünk. Sajnos a második játékrész elején visszaestünk és ezt jól használta ki ellenfelünk. Sikerült rendezni ezt követően a játékunkat és újból megfelelő előnyt szerezni és megérdemelten megszerezni a harmadik helyet. Egy statisztikai adat a bajnokságból. 25 mérkőzést játszottunk és csak kétszer (mindkettő a Vác volt!!!) kaptunk ki, de ez is csak a bronzérem megszerzéséhez volt elég.
  • 13
  • máj.

Megye férfi felnőtt elődöntő második mérkőzés

Szigetszentmiklósi KSK II–Váci KSE II 25–30 (14–15)

Becz G. – Pál 4, Márton 4 (2), Szabó Sz., Horváth P. 4, Ács 7, Spacsek 5. Csere: Magyar (kapus), Madár 1, Sallay, Hamar

Eredmény alakulása: 9. perc: 3–4. 13. perc: 5–9. 19. perc: 9–11. 26. perc: 12–15. 40. perc: 15–20. 51. perc: 21–25. 56. perc: 21–28.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1

Éliás Gábor: Nem sikerült a döntőbe jutás, mivel ezen a napon mind támadásban és védekezésben is gyenge teljesítményt nyújtottunk. Végig az eredmény után futottunk és hiányoztak a jó egyéni teljesítmények is. Nem maradt más hátra, hogy javítsunk június 1-én a harmadik helyért lejátszandó mérkőzésen Csömörön.

• 05
  • máj.

Megye férfiak elődöntő első mérkőzés

Váci KSE II–Szigetszentmiklósi KSK II 30–31 (14–17)

Kovács R. – Pál 4, Harmat 2, Szabó Sz., Ács 11 (4), Márton 5 (1), Spacsek 4. Csere: Fülöp 3, Sallay 2

Eredmény alakulása: 14. perc: 6–6. 16. perc: 9–7. 18. perc: 9–10. 26. perc: 12–16. 34. perc: 15–19. 43. perc: 22–22. 52. perc: 26–25. 55. perc: 26–28. 57. perc: 27–30.

Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5.

Éliás Gábor: Ellenfelünk az alapszakaszhoz képest több új játékost vett elő, akik eddig nem vagy csak keveset játszottak a bajnokságban. A végig szoros találkozón sikerült többször is sorozatban három gólt lőni. Ennek ellenére főleg a második félidőben, mivel sok átlövést és ziccert hibáztunk ezért csak minimális előnyt szereztünk a várhatóan nehéz visszavágóra. Egy kicsi lépést viszont tettünk a döntő felé.

• 16
  • ápr.

Pest megye férfi felnőtt negyeddöntő

Első mérkőzés

Domony KSE–Szigetszentmiklósi KSK II 33–41 (12–19)

Becz G. – Pál 2, Madár 4, Horváth P. 8, Szabó Sz., Márton 3 (1), Spacsek 12 Csere: Magyar V. (kapus), Ács 9, Varga Z., Gere 3

Eredmény alakulása: 5. perc: 3–2. 9. perc: 3–6. 14. perc: 5–10. 27. perc: 10–17. 37. perc: 17–24. 46. perc: 26–29. 49. perc: 26–33

Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2

Éliás Gábor: Sikerült az első félidőben jelentős előnyt szerezni. A folytatásban fegyelmezetlenségeinket jól használták ki a házigazdák és feljöttek három gólra. Ekkor a csapat megrázta magát és bebiztosította a győzelmet.

Második mérkőzés

Szigetszentmiklósi KSK II–Domony KSE 39–32 (22–15)

Becz G. – Pál 7, Madár 2, Horváth P. 6, Szabó Sz. 2, Márton 5 (4), Spacsek 5 Csere: Husonyicza (kapus), Ács 8, Hamar 3, Varga Z., Gere, Kovács T., Vas J. 1

Eredmény alakulása: 13. perc: 6–6. 21. perc: 12–8. 26. perc: 16–13. 39. perc: 29–18. 48. perc: 32–25. 54. perc: 36–27

Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1

Éliás Gábor: Sok hibával játszottunk az első félidőben. Ennek ellenére is húsz gól feletti eredményt értünk el. A második harminc percben tovább növelhettük volna előnyünket azonban több érthetetlen kiállítás megtörte a játékunkat, de így is biztosan jutottunk az elődöntőbe. A folytatásban viszont jóval egységesebben kell védekeznünk, ha a döntőbe akarunk jutni.

• 08
  • ápr.

Pest megye férfi felnőtt A csoport

Szigetszentmiklósi KSK II–Hurrikán SE Tápiószele 50–35 (26–16)

Becz G. – Hamar 3, Madár 6, Szabó Sz. 4, Ács 5, Márton 11 (5), Spacsek 6. Csere: Magyar V. (kapus), Kovács T. 1, Varga Z. 3, Gere 2, Sallay 6, Marton 3, Becz P.

Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3

Éliás Gábor: Az alapszakasz utolsó mérkőzése nem a védekezésről szólt. Sajnos ebben partnerei voltunk az ellenfélnek. A rájátszásban azonban, ha ezen nem változtatunk kellemetlen meglepetések érhetnek minket.

• márc.

Solymári SC–Szigetszentmiklósi KSK II 28–40 (12–16)

Becz G. – Pál L. 6, Márton B. 10 (3), Szabó Sz., Horváth P. 5, Ács 3, Spacsek 8 (1) Csere: Magyar V. (kapus), Madár 5, Varga Z. 1, Kovács T., Kónya 2

Eredmény alakulása: 8. perc: 5–3. 15. perc: 6–7. 21. perc: 9–12. 35. perc: 12–20. 38. perc: 14–24. 42. perc: 17–27. 47. perc: 21–31. 50. perc: 21–35. 56. perc: 24–38

Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5.

Éliás Gábor: Vas János kollegámmal együtt csak dicsérni lehet a csapatot a csoport első helyért játszott mérkőzésen. A házigazdák minden kézilabdára nem jellemző tevékenységet bevetettek a találkozón, ahol fiataljainkat és „idősebb” játékosainkat sem tudták ezzel a módszerrel a sikeres szereplésüket megakadályozni. Az első célunkat a csoport elsőséget megszereztük. Hasonló összpontosítással kell játszanunk az elődöntőbe jutásért illetve előtte még lesz egy záró csoport mérkőzés, ahol lehet felkészülni a további feladatokra.

• 11
  • márc.

Szigetszentmiklósi KSK II–Váci KSE II 28–30 (16–11)

Becz G. – Hamar 2,Madár 6, Szabó Sz. 2, Varga Z. 1, Ács G. 4, Fülöp N. Csere: Husonyicza (kapus), Márton 9 (4), Spacsek 2 (1), Kovács T., Sallay 2, Kónya, Gere

Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/5, ill. nem volt.

Éliás Gábor: Az első harminc percben megszerzett előnyt gyorsan eladtuk a második félidő elején. Sajnos híbáztam, hogy túl korán cseréltem. Az utolsó tizenöt percben már csak futottunk az eredmény után és sokat híbázva 17 győzelem után megérdemelt vereséget szenvedtünk el. Két hét múlva jóval több kell a Solymár otthonában, hogy a csoport első helyén zárjuk az alapszakaszt.

• 25
  • febr.

Mogyoród KSK–Szigetszentmiklósi KSK II 26–36 (13–16)

BECZ G. – Kovács T., Madár 2, Varga Z. 3, SZABÓ SZ. 4, MÁRTON 12 (3), FÜLÖP 7. Csere: Magyar (kapus), SALLAY 5, Gere 3, Vas J.

Eredmény alakulása: 4. perc: 3–2. 8. perc: 4–6. 20. perc: 8–8. 29. perc: 11–15. 33. perc: 13–19. 43. perc: 19–25. 52. perc: 23–30. 57. perc: 24–34.

Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3

Éliás Gábor: Elfogadható és nem elfogadható indokok miatt több játékos kihagyta ezt a vasárnapi programot. Ezért mindössze tizenegy fővel tudtunk kiállni. A forró hangulatú mérkőzésen mindenki dicséretet érdemel, hogy csak a kézilabdára koncentrált és kizárta a külső körülményeket. Ez meg is hozta a nagy különbségű győzelmet, ami igazi csapat munka volt. Még egyszer köszönöm, azoknak akik eljöttek és így játszottak ezen a napon!