• 15
  • okt.
Kellner Máté: Vasárnap Százhalombattán játszottuk az U9-es kisiskolai bajnokság első fordulóját. Korábban a csapat nagy része U8-as bajnokságban játszott több éven keresztül. Idén már négyen (2008-as születésűek) vannak, akik az utolsó szivacs kézilabdás évüket játszhatják, heten pedig 2009-es születésűek.
Az első mérkőzésen a Bíró csapatával játszottunk. Az első félidő elején összeszedettek voltunk, a védekezés is működött egy rövid ideig. Rengeteg technikai hiba ellenére mérkőzésben tudtunk maradni, így 6:5-tel fordultunk. A 2. félidőben 3 góllal elment az ellenfelünk 11:8-ra. A sokat gyakorolt emberfogásos védekezéssel 11:11-re feljöttünk. Utána a figyelmünk lankadt és végül 16:12-es végeredménnyel zártunk, ahol a várhatónál kicsit több lett a különbség a Bíró szivacsosai javára. A kapusposztot még továbbra is keressük, hiszen volt kapusunk 2 év után elköszönt tőlünk, akinek innen is sok sikert kívánunk. Az 1 első mérkőzést 2 kapussal játszottuk. Igyekeztek a gyerekek, viszont rengeteget kell még védeniük. Néhány elkerülhető gólt kaptunk, ami szintén kihatással volt a mérkőzés végeredményére.

A hazai csapattal játszottuk a 2. mérkőzést. Örültem annak, hogy a rengeteg gyakorlás visszaköszönt, és egy nagyobb arányú győzelemmel mehettünk haza, mellette pedig mindenki játszani tudott a 2. félidőben is. Végeredmény 2:17 ide. Kapusposzton egy 3. játékosunkat is beállítottuk aki szívesen védett. Remélem, hogy lassan mindenkinek megtaláljuk a helyet csapatunkban.

Gratulálok a gyerekeknek a küzdeni akarásért! A hozzáállásban kell még az edzéseken pár dologban változást elérni, hogy a fejlődés is nagyobb ütemű lehessen. Erre nagy energiákat fordítunk. Bízom benne, hogy ezen a téren is pozitív változások lesznek.

• 10
  • szept.

Kellner Máté : Vasárnap Dömsödön egy jótékonysági tornán vettünk részt 12 gyerekkel U9-es korosztályban. Eddig még nem vettünk részt idegen helyen ilyen magas létszámmal. 2008-2010-es születésű gyerekekkel versenyeztünk.

Az 1. mérkőzésen a torna szervezőjével, a Ráckeve csapatával játszottunk. Az 1. mérkőzésen egy erősebb sorunkkal kezdtünk, akik meghálálták a kapott feladatot, és nagyobb előnnyel fordulhattunk a félidőben. A 2. félidőben sokat játszottak azok, akik eddig kevés lehetőséget kaptak. Közülük 2-en először játszottak mérkőzést.

A 2. mérkőzés előtti megbeszélésen és a bemelegítésnél láttam, hogy a gyerekek egy része nem megfelelő hozzáállással készült a mérkőzésre. Ez kulcskérdés volt, mert teljesen más hangulatú mérkőzést játszottunk. Volt akinél a magabiztosság volt kissé túlzó, volt aki érdektelenséget vagy sértődöttséget mutatott. Erről már rengeteget beszélgettünk, folyamatosan keressük együtt a megoldást. A játékban sok technikai hibánk volt rengeteg kihagyott helyzettel és elkerülhető gólokkal. 6-9-es eredménnyel zártuk az 1. játékot. Félidőben igyekeztem rendet tenni a fejekben. 3-0-val egyenlíteni is tudtunk. Az eredményt hosszú ideig tartottuk is, aztán kijöttek a mentális problémák. Ebben kell úgy érzem a csapatnak rengeteget fejlődnie. Végól 3 gólos vereséget szenvedtünk.

A játékkal kapcsolatban egyáltalán nem lehet szégyenkezni valónk, hiszen volt mindkét mérkőzésnek jó időszakai. Azt gondolom a gyerekek is átérezték mi az amiben még változniuk kell. Ezt javítsuk ki és akkor szép év elé nézhetünk!

• 27
  • aug.

Kellner Máté :

Augusztusban 2x 1 hetes táborral nyitottuk meg az évet napi 1 vagy 2 edzéssel, köztük változatos programokkal. A tábor végére elfáradtak a gyerekek, ezzel együtt már látható volt a fejlődés. Augusztus 21-től kezdtük el szabadtéren az edzéseket hetente 3 alkalommal. Az 1. hét végén edzőmérkőzést játszhattunk U9-es korosztályban. A 2008-asok már felnőttek a feladathoz, akik a csapat meghatározó tagjai lesznek. Legtöbben a 2009-es születésű gyerekekkel fogok az évben dolgozni. Náluk is látok már fejlődést, van akivel hozzáállási problémák vannak, viszont ha komolyan veszik az edzéseket, mérkőzéseket jó teljesítményre is képesek. Vannak, akik még 1 éve kézilabdáznak de szorgalommal és kitartó munkával sokat fejlődtek. U9-es és U8-as kisiskolai bajnokságban is szeretnénk indulni. Fontos, hogy mindenki kapjon játéklehetőséget és minél többet játszunk. Az U8-as korosztályt a gyerekek jól megismerték, ott kiválóan teljesítettek tavaly. Az U9-es bajnokságban egy erős mezőnyre számítok. Elvárásom idén a gyerekek felé az, hogy mindenki legalább egyet lépjen előre a fejlődésben. Meglátjuk ez mire lehet elég.

Augusztus 25-én edzőmérkőzéseket játszottunk a Ráckevével és a Bíró csapatával.

10 percenként cserélve mindenki mindenkivel kétszer játszhatott. Erős terhelést kaptak a gyerekek, ami a végére jól látszódott. Nagy teljesítménybeli különbségek vannak, ugyanakkor a fiatalabbaknál is látszik a fejlődés. 2-3 játékos hozzáállásától eltekintve elégedett voltam a látott játékkal. Igyekszünk minél több játéklehetőséget biztosítani az edzésre is járó gyerekek számára